ВЕЧНО ПРАШАЊЕ: За што сонуваат тие, односно што сакаат жените?!

10 септември, 2021
9bivsis-530459023_1000x0

Сексот би бил подобар за сите нас ако би ни се допаѓале истите пози.

Но, тоа обично не е така. Истражување тврди дека на жените многу им се допаѓа мисионерската поза затоа што можат да доживеат оргазам на многу начини, без прекумерна акробација. Исто така омилена им поза е лажица, во која мажот се држи до жена од позади. Жените не треба да вложуваат многу труд ниту тука, а мажот го има на располагање целото тело за галење. Третата омилена поза е кога таа е во состојба со целосна контрола на ситуацијата. И, конечно, изненадување – поза која не е толку честа, но жените ја обожаваат – секс на маса! Дефинитивно омилена активност во кујната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi