Во кое време жените се најрасположени за водење љубов, а мажите не се спремни за акција

26 март, 2021
sekovo

Сè е важно во сексот, дури и во кој дел од денот водите љубов.

Логично, повеќето луѓе ќе откријат дека секое време и двајцата расположени за секс е идеално време за водење љубов.

Сепак, бројни студии точно утврдиле во кои часови жените се најрасположени за секс, и кога нема големи придобивки од мажите.

Помеѓу 8 и 10 часот наутро
Таа: Жената сега е целосно будна и подготвена за секс. Нивото на ендорфин, хормонот на радоста, достигнува максимум во женското тело во тоа време, така што нема да и треба долго да се возбуди.

Тој: Неговиот ум е веќе насочен кон работата. Нивото на тестостерон кај мажите во овој период од денот веќе опаѓа и се враќа во нормала, па затоа би било доста тешко да се разбудите за „тие“ работи.

Од 12 до 14 часот
Таа: Активноста на жените го достигнува својот врв во овој период од денот, но таа активност нема никаква врска со сексот. Во оваа фаза, жената ќе биде тешко да се опушти и да се фокусира на водење љубов.

Тој: Маж е расположен за сексуални игри. Сепак, неговиот „перформанс“ во овој период од денот во голема мера зависи од неговиот партнер. Ако случајно таа е расположена за страсти, тој ќе се потруди да ја задоволи.

Помеѓу 20 и 22 часот
По цел ден разлики во расположението, двата пола се конечно тука на иста бранова должина.

Таа: Сега е најдобро време да одите во кревет и нежност. Жената е полна со енергија, особено ако јадела фина вечера. Таа е подготвена да дејствува самоиницијативно. Препорака на научникот: целосно да се предадете на тоа.

Тој: Маж е подготвен во ова време и оди чекор подалеку и ја исполнува желбата на секој партнер. И машкиот и женскиот сексуален часовник штиклираат исто во оваа фаза.

Период од полноќ до 6 наутро
Термин во кој мажите се практично неупотребливи за секс. Обично веќе се во длабок сон и треба многу напор да се убеди да преземе нешто.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris