“Жените не ги сакаат позите како од порно филмовите”: Секс експертката ги советуваше мажите!

27 февруари, 2021
seks

По ваквиот „испад“, нејзината репутација како експерт за интимни врски е под знак прашалник…


Мажите понекогаш имаат заблуда за тоа што е тоа што жените го сакаат во сексот. Тие честопати мислат дека она што ги возбудува влијае на жените на ист начин. Дали е тоа точно така, објасни секс експертката д-р Емили Морс од Мичиген.

Таа откри на својот Инстаграм профил кои три пози жените воопшто не ги сакаат.

“Постојат некои сексуални активности кои звучат многу позабавно отколку што навистина се. Се разбира, во порно филмовите можеби изгледаат добро, но во реалниот живот тоа воопшто не е случај. Добриот секс е оној во кој се чувствувате добро, а не само што изгледа добро „Позите што изгледаат забавно во теорија, а во пракса се всушност ужасни за жените се: секс под туш, поза 69 и обратна каубојка“, објасни Морс.

Со цел да ја тестира оваа теорија, таа ги замоли своите следбеници на Инстаграм да го споделат своето мислење и искуства со неа и да опишат кои пози не ги сакаат…

Така, се појавија неколку корисници на оваа социјална мрежа и рекоа дека сексот на плажа е едно од нивните најлоши искуства, а џакузито не доби ниту „зелено светло“…

Интересно е тоа што повеќето припаднички на понежниот пол ги бранеа овие три пози и изјавија дека со малку искуство и „логистика“, тие всушност овозможуваат најголемо задоволство.

Многумина и рекле и дека „нема идеја“ што сакаат жените, бидејќи сигурно не би ги ставила овие пози на „црната листа“ …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi