Јадете чоколадо и ослабете! Докажано е дека најомиленото благо помага во согорување на маснотиите!

8 август, 2021
443500_cokolada_f

Каде ќе најдете подобри вести за денов?!

Неодамнешна студија од универзитетот во Тел Авив откри дека луѓето чиј појадок содржи јаглехидрати и протеини и некои десерти полесно слабеат отколку оние кои денот го започнуваат исклучиво со оброк со малку јаглени хидрати и шеќер. Испитаниците кои јаделе мало задоволство како чоколадо, бисквити, крофни или парче торта по појадокот рекле дека се помалку гладни во текот на денот. После 8 месеци од студијата, тие изгубиле во просек 3 пати повеќе килограми отколку оние кои се придржувале до намален внес на јаглени хидрати и шеќер.

Се разбира, третирањата не се единствената работа што треба да јадете. Треба да јадете нешто богато со протеини наутро за да се пополните со енергија во остатокот од денот, но повеќе од добра вест е да слушнете дека нема потреба да избегнуваме храна што толку многу ја сакаме. Кога сето тоа ќе се собере и одземе, ќе се вратиме на точката дека умереноста и различноста во исхраната се најважни. Само внимавајте да не претерувате со калорична и нездрава храна, но освен тоа, слободно засладете си го животот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris