МАЧИТЕ МАКА СО ЦИГАРИТЕ? Откажете се од пушењето ЗАСЕКОГАШ со помош на овие природни намирници!

17 август, 2021
468440_screenshot-9_f

Дали мачите мака со цигарите и многу кашлате? На самиот почеток, најдобро би било да ги исчистите белите дробови на природен начин без хемиски препарати

Цигарите содржат над четири илјади отрови, а голем број состојки се идентични со оние што се наоѓаат во токсичните депонии. Оваа примамлива навика, во која уживаат милиони, остава тешки траги на белите дробови, каде што, меѓу другите отрови, се наоѓаат и најопасните: катран и никотин.

Пушачите треба да посветат посебно внимание на нивното тело и правилна исхрана. Во природата, постојат намирници што помагаат да се исфрлат токсините од телото. Меѓу намирниците што ги чисти белите дробови, овие се најмоќните.

СЕЛЕН

Исклучително силен антиоксиданс кој можеме да го најдеме во бразилските ореви, туна и лосос.

ЃУМБИР

Покрај бројните лековити својства, овој навистина чудесен корен успешно ги чисти белите дробови од насобраните токсини. Можете да го користите како додаток на сите варени јадења, како зачин или како чај, неколку пати на ден.

ЛУК

Познат е како еден од најсилните природни антибиотици, со моќен антиканцероген ефект, кој спречува формирање на нови клетки на ракот.

ЧИЛИ ПИПЕРКА

Помага да се разложи вишокот слуз во телото, вклучувајќи ги и белите дробови. Дури и кога консумирате силна, зачинета храна, можете да забележите дека вашиот нос „тече“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi