Магичен серум против темните кругови околу очите: Потребни ви се само две состојки од кујната! (РЕЦЕПТ)

19 мај, 2021
8fd5a8c291ebfbfe9f55345630c608c94b7b27e7

Темните кругови околу очите се најизразени на пролет.

Верувале или не, повеќето луѓе имаат проблем со темни кругови на пролет. Поради алергии, поради пролетен замор – темните кругови во овој момент се често поизразени, но тоа не значи дека треба да се откажеме од овој проблем.

Постојат различни совети за намалување на темните кругови, од кеси под очите, пиење многу течности до спиење на грб, и ви препорачуваме еден одличен рецепт за серум кој се состои од две состојки.

Предупредување: Овој серум не смее да влезе во очите, само нанесувајте го на подочниците. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш со многу вода.

Состојки:

половина лимон

1 парче домат или 1 шери домат

Бидете внимателни да не го ставите серумот на очите!

Постапка:

Во сад измешајте ги сокот од домат и сокот од лимон. Не грижете се за семето бидејќи во секој случај ќе го нанесете серумот со туфер и лесно ќе ги отстраните. Исчистете го лицето добро од шминка. Потопете го туферот во серумот и нанесете го на подрачјето на подочниците – не тријте го туферот на кожата. Повторете ја постапката уште еднаш за да бидете сигурни дека сте нанеле доволно серум. Оставете го серумот да делува 15 минути и потоа исплакнете со вода и нанесете хидратантна крема.

Зошто е добар овој серум?

Лимонот содржи антиоксиданти и витамин Ц и ја осветлува кожата, а доматите се исто така полни со антиоксиданти и витамини Б1, Б2, Б3, Б6, А и К. Резултатот е фантастичен серум кој ќе помогне во намалување на темните кругови и ја храни деликатната област околу очите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi