МАГИЧНИ ТРИКОВИ ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Жената открива како повторно да направите свеж зеленчук од свенат

14 февруари, 2021
My-Post-4-1-e1612780414541

Коментаторите се разочарани што порано не знаеја за оваа „магија“ затоа што беа во можност да спречат фрлање храна што може да ги заштедат
Лесно е да се занесете во супермаркет и да купите повеќе намирници отколку што навистина ви требаат. Ова значи дека понекогаш не се јаде целата храна, особено зеленчукот што брзо се расипува.

Корисникот на ТикТок во вирално видео покажа како можеме да направиме овенат зеленчук како брокула повторно свеж.

Алеша Руденклау од фрижидерот извади глава брокула и покажа колку е овената. За да го поправи ова, таа исече поголемо парче од дршката и ја стави останатата брокула во чаша вода и ја врати во фрижидер. По еден час зеленчукот изгледа многу посвежо, позелен и поцврст.

Стотици луѓе и се заблагодаруваат за откривањето на „магичните“ и „трикови што го менуваат животот“ и се разочарани што претходно не знаеја за тоа бидејќи фрлаа толку многу храна.

„Те молам? Би сакал да се извинам за многуте брокули што ги фрлив “,„ Ова е магија “,„ Сериозно? Зошто ова не се појавува на сите новости? “,„ Ќе заштедам многу пари, благодарам “,„ Можете да го направите ова со повеќето зеленчуци и растенија “, напишаа во коментарите корисниците на„ ТикТок “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi