МАГИЈА ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ! Овој зачин ги чисти бубрезите и мочните канали, а ги топи и масните наслаги со неверојатна брзина!

30 јули, 2021
parsley-tea-732x549-thumbnail

Чајот од магдонос е многу здрав и народната медицина го препорачува во третманот на воспаленија на уринарниот тракт, болести на бубрезите, но и при слабеење.

Оние кои го пробале велат дека им помогнал неверојатно, но овој чај не е магичен – ќе изгубите тежина само ако ги следите овие правила:

  1. Направете чај од свежа јаглика
  2. Пијте го со додавање на сок од лимон
  3. Консумирајте го секој ден по 5 дена, потоа направете пауза од 10 дена.
  4. За време на периодот на пиење чај – вежбајте. Доволно е половина час пешачење секој ден.
  5. За време на периодот на пиење чај, елиминирајте ги слатките, преработените производи од вашата исхрана и јадете само варена, динстана храна.
  6. За време на периодот на пиење чај, пијте многу вода (околу 3 литри).

Како да направите чај од магдонос?

Во врела, зовриена вода, додадете грст ситно сецкан свеж магдонос. Тргнете ја водата од ринглата и покријте го садот. Оставете чајот да се излади. Процедете и пијте во текот на денот со додавање на сок од лимон (никогаш не засладувајте со шеќер или мед).

Во текот на денот, пијте половина литар од овој чај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi