Маицата ви се СОБРА по миењето? Користете БАЛЗАМ за коса! (РЕЦЕПТ)

9 октомври, 2021
2fe6aabe82476e762e42a21d18dfc6b8eea80114

Едноставен трик кој ќе ви помогне да влезете во вашата омилена маица.

Колку пати ви се случило да ја ставите омилената маица во машината за перење, па излегла од неа собрана и неупотреблива. За да избегнете веднаш да ја фрлите маицата, обидете се со трикот со балзам на косата.

Како функционира?

Овој трик е изненадувачки едноставен. Се што треба да направите е да наполните кофа со топла вода и да истурите 2-3 чаши регенератор за коса во водата, а потоа промешајте.

Ставете ја маицата во кофата со вода и вртете ја околу 1-2 минути. Потоа оставете ја маицата во водата околу 2 часа. Сега по 2 часа извадете ја маицата од кофата и растегнете ја колку сакате.

По растегнувањето, треба да го исплакнете регенераторот од неа. Исплакнете под млаз вода и оставете да се исуши на воздух. Сега вашата маичка треба совршено да ви стои.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris