Мајка на ТикТок откри одличен трик: Еве како лесно да ги исчистите дамките од масло на облека!

26 мај, 2021
oil-lead

Дамките од масло се најлоши, но не е невозможно да се исчистат. Една жена го откри својот трик како да се отстрани маслото од облеката и вели дека тоа функционира секој пат.

Каролина Меколи од Перт, Австралија има едноставно решение, а сè што и треба е сода бикарбона, детергент за перење алишта, кујнска крпа, вода и четка за заби, како што објави Метро.

Нејзиниот метод не може да биде поедноставен. Започнете со отстранување на вишокот масло со кујнска крпа. И важно е да тапкате! Не тријте воопшто бидејќи ова ќе ја влоши дамката. Откако ќе го отстраните вишокот масло, нанесете малку сода бикарбона на дамката. Оставете го еден час за да имате можност да го впиете маслото.

Потоа додадете малку детергент за перење во една чаша вода и добро измешајте. Користете стара четка за заби, нежно нанесете ја смесата на дамката покриена со сода бикарбона. Потоа ставете го во машината за перење и вклучете го на редовен циклус. Откако го сподели својот трик на ТикТок, таа брзо воодушеви многумина. „Ми требаше ова! Дамките од масло се мојот најголем непријател “, коментира еден корисник, додека друг вели:„ Ова е фантастично, благодарам што споделивте! “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi