Маникир инспириран од лудите 60-ти е нешто што морате да го пробате: Совршени нокти за незаборавни летни ноќи!

1 август, 2021
255027_214441199-242941637659959-1688306897353746054-n_ls

И покрај фактот дека повеќето од нас се уште ги чекаат празниците, ние веќе ги чувствуваме позитивните летни вибрации благодарение на најубавите и најразиграните маникири. Таканаречените „swirl“ маникири во моментов горат на социјалните мрежи до тој степен што ние самите сакавме да го пробаме.

Но, ништо без внимателно истражување за сите можности што претстојат. Отпрвин, овој вид маникир може да изгледа комплициран, но не е така. Се што ви треба е да ги изберете сите посакувани бои и да ја оставите фантазијата да дивее, а резултатот ќе биде најубавиот летен маникир. Можете да го направите тоа дома без страв, бидејќи не е важно дури и да направите грешка, само малку ја задебелите линијата и проблемот е решен.

Пругите се многу лесни за цртање – само одлучете за правецот и користете четка за да создадете форми што се како бранови. Овој вид маникир е навистина разноврсен. Можете да го направите во иста боја, но во различни нијанси, а исто така можете да го направите во бои на виножито – на база или без неа за крајниот летен негативен простор за маникир. Може да го покрие целиот нокт или само еден дел, во зависност од вашето расположение. Само не заборавајте да ги исчистите четките пред да ја користите секоја наредна боја. Целта е да се создаде шема што е како весел вител на вашите нокти.

Бидете сигурни дека користите квалитетни и високо пигментирани лакови за кои знаете дека не се истураат за време на апликацијата. Премногу проѕирни или дебели и лепливи лакови може да ви ја отежнат работата. Ние веруваме дека последното нешто што го сакате е еден лошо насликан „бран“ да ви го расипе целиот дизајн. Ви носиме доза инспирација во форма на сите најубави Insta ‘swirl’ маникири.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi