МАРИОН КОТИЈАР ВО ЕДЕН ОД НАЈСКАПИТЕ ФУСТАНИ НА СВЕТОТ: Само Французинките можат да носат Шанел вака!

15 јули, 2021
253951_profimedia0620074989_ls

Актерката Марион Котијар во Кан, на црвениот тепих, го донесе фустанот на познатата „Шанел“, а креацијата што ја носеше е вистинско ремек-дело. „Шанеловите“ шивачки искористиле три вида тантела и постигнаа рефлектирачки ефект со силикон. “Кога првпат го видов фустанот, сакав да го носам веднаш, но, се разбира, не можев поради пандемијата. Креацијата е многу уметничка и концептуална, и лесна и женствена”, рече Мерион, а пренесе Вог.

Marion Kotiljar

Точно 322 часа работа биле инвестирани во изработката на фустанот. Три типа на тантела и четири типа на завршни елементи се користеле за да се создадат невидливи шевови. Рефлектирачкиот ефект, кој потсетува на алуминиум, бил создаден со помош на силикон, кој е обработен со специјална техника и ставен на бел свилен тул. Фустанот има врвка од тантела и голем број рачно зашиени елементи и е вистински претставник на најскапите фустани во светот, кои не се произведуваат во серија, туку само по еден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi