МАСКА КОЈА „ГИ ЧИСТИ“ МОДРИНКИТЕ! Мелемот од ОВАА РАСТЕНИЕ е најефикасен, а и ЛЕСНО СЕ ПРАВИ!

23 август, 2021
470070_modrice_f

Колку пати ви се случило да се удрите и да „заработите“ грда и непријатна модринка на ногата или раката? Поради ударот што ги оштетува капиларите, модринката првично е црна или сина, а подоцна, станува жолта, зелена или виолетова…

Постојат многу природни мелеми кои „лечат модринки“, но мелемот од компири се покажа како најефикасен и најлесен за правење.

Рецепт:

Сварете ги компирите со кора. Кога ќе бидат готви, излупете ги и изгмечете. Потоа ставете една лажица мед во нив и помешајте со малку млака вода додека не добиете кашичка. Ставете ја подготвената маска на модринката и оставете да отстои околу 15 минути. Повторувајте ја постапката седум дена и модрината ќе исчезне.

Кога е работата сериозна?

Луѓето кои не внесуваат доволно витамин Ц, исто така, имаат тенденција да имаат модринки, им се советува да јадат повеќе овошје и зеленчук и, доколку е потребно, мултивитамински пијалоци. Кожата е поподложна на модринки дури и ако ја изложуваме на сонце долго време.

Ако често добивате модринки кои не исчезнуваат ниту по три недели, задолжително консултирајте се со доктор за совет затоа што може да имате слаби крвни садови, па затоа треба да размислите како да спречите појава на проширени вени на нозете или пукање капилари на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi