Маска за лице против мрсна кожа и мозолчиња: Направете ја дома со овие две едноставни состојки

16 мај, 2021
43bf78c63b937b1ea6f67640485ccdf5472abaab

Потребно е само малку време да се направи домашна маска за лице. Ако имате проблеми со мозолчиња, оваа маска е одлично решение.

Денес, правиме домашна маска за лице за мрсна кожа што ќе спречи појава на акни.

Маска за лице од цимет и мед

Циметот има антибактериски соединенија и е ефикасен против Staphylococcus aureus, бактериите кои предизвикуваат акни. Кога се комбинира со мед, помага да се одржи кожата чиста со намалени воспалителни процеси.

Потребно е:

1 лажичка мед

прстофат цимет во прав или 1 капка масло од цимет

Постапка:

Прво измешајте ги двете состојки, а потоа нанесете на лицето. Почекајте 5 до 10 минути, а потоа исплакнете.

Внимание: Циметот кај некои луѓе може да предизвика иритација на кожата, па доколку забележите црвенило не треба да го нанесувате понатаму.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi