Маж кој доживува 3 оргазми за 10 минути?! ДА ПОСТОИ! Експерт објасни сè – еве што треба да направите

14 февруари, 2021
seks

Уште еден мит е разбиен…

Дали мажите можат да издржат подолго отколку што веруваат во сексот, како и дали е можно да се доживеат неколку оргазми за време на еден однос, се прашања со кои се справил славниот сексолог и поранешна актерка Ева Кадел.

Ако сè уште има такви што не го знаат ова, ејакулацијата е последниот чекор на стимулација и вклучува исфрлање на спермата, како и невротрансмитери кои потоа го ставаат телото во состојба на целосна релаксација. По ејакулацијата, мажот не е заинтересиран за секс, барем за некое време. Мажите кои го одложуваат оргазмот или имаат развиено техники за спречување на ејакулација, можат да доживеат оргазам без ејакулација.

Колку пати мажот е во можност да доживее кулминација пред ејакулација не може со сигурност да се каже, бидејќи сè зависи од личноста, либидото, но и од нешто друго …

Сексуалното истражување „ Masters & Johnson“ откри маж кој може да постигне дури три оргазми за десет минути. Која е неговата тајна, објасни Ева Кадел.

За да може да се одложи ејакулацијата, потребно е да имате исклучително силни карлични мускули, вели сексологот. Ова се истите мускули кои се одговорни за запирање на протокот на урина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi