Мажи кои си ги лакираат ноктите? Да! Тренд кој го менува правецот на модата и брише било каква поделба

4 октомври, 2021
323952_damijanodavidprofimedia0616018897_ff

Нашите предци успеаја да ја поделат модата на полови, а денес таа е поделена на машка и женска и со тоа се оддалечува од секаков вид универзализација. На пр. здолништето е она што се врзува за жените, но сетете се какви одори носеа старите Грци.

Така, некогаш панталоните биле врзани исклучиво за мажи, па жените со многу напор успеале да ги натераат да ги носат и тие.

Така, во денешно време, трендот на украсување нокти за мажи се бори за своето место во светот на модата, и почесто е да се видат момци кои комбинираат лакирани нокти со нивната облека, одредени апликации на нив, итн. Дамијано Давид од Манескин е еден од оние што носи лакирани нокти со своите стајлинзи.

Што мислите за овој тренд?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris