МАЖИ ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Овие работи ја ОДБИВААТ жената, НЕ правете ги додека водите љубов!

7 јули, 2021
166547_we-vibe-wow-tech-nymfwv7lbpw-unsplash_f

Според експертот за врски Трејси Кокс, постојат низа работи што ги прави партнерот за време на сексот, што жените навистина не ги сакаат.

– Имавте фантастично искуство во кревет и беше одлично. Жените не сакаат да зборуваат за ова, бидејќи постои можност подоцна да се чувствуваат непријатно – вели Трејси.

Таа додаде дека жените се нервираат кога мажот не користи кондом: „Одбивањето заштита не е добра идеја! Не размислување за здравје, бременост … Дали треба да се биде толку себичен?“

Исто така, прескокнувањето предигра не е популарно кај жените: „Потребно е време за жената да се„ загрее “, а прекарите како „бејби“ или „љубов“не се многу популарни“.

Трејси смета дека маратонското водење љубов не треба да се практикува.

– Упорното инсистирање на оргазам не е секси. Истражувањата покажуваат дека за него се потребни околу 13 минути и не се препорачува да се инсистира на нешто доколку не оди – вели експертот.