Мажите го открија моментот кога сфатиле дека повеќе не ја сакаат нивната жена

23 мај, 2021
dreamstime-xxl-66396437

Десет мажи го споделија своето искуство во љeубовна врска, поточно за моментот кога сфатија дека немаат чувства за нивната втора половина. Наскоро ги завршија тие врски.

  1. „Сфатив дека сум со неа од чувство на должност, а не од loveубов“.
  2. „Еден ден одев дома од работа и сфатив дека е убаво да се биде во врска само кога не сме во иста просторија“.
  3. „Ми падна на ум дека нашите заеднички активности станаа рутина и престанав да ги очекувам нашите состаноци“.
  4. „Не можев да бидам со некој што може да изневерува. Никогаш не ме обвинуваше и не ме користеше како изговор за нејзините постапки. Таа ми призна дека ме изневерила и решивме да го средиме. Сепак, тоа не ми помогна да ја обновам довербата во неа. Само ми ги отежна работите. Пет месеци подоцна ми откри дека повторно ме изневерила, ги спакувала работите и си заминала два дена подоцна. Сфатив дека сè е готово кога разговаравме за односите во кои сме биле во меѓувреме по паузата и тоа воопшто не ми пречеше“.
  5. „Додека се држевме за раце и не чувствував ништо“.
  6. „Бевме на вечера, а јас умирав од досада. Раскинавме кратко после тоа“.
24sata
  1. „Викендот го поминавме заедно, легнав на каучот додека таа гледаше серија. Околу девет навечер ме праша кога имам намера да се вратам дома. Како да едвај чекаше да заминам. Немаше расправија, јас само си заминав. Тогаш сфатив дека едноставно не сме „кликнале“. Подоцна разговаравме за тоа и откривме дека навистина не чувствуваме ништо едни за други и дека сме заедно само по навика (бевме во врска шест месеци). Бев со неа само за да не бидам сам“.
  2. „Таа ме праша:’ Дали ти пречи кога сум вознемирена? ‘ Сфатив дека не ми е гајле.“
  3. „Сфатив дека веќе не можам да бидам со неа и дека ми е поубаво дома“.
  4. „Таа се врати од патување кое траеше еден месец, а јас немав желба да ја видам“, пишува Космополитен.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi