Мажите не ги простуваат: Петте најчести женски ГРЕШКИ за време на водењето љубов

2 октомври, 2021
Screenshot_3

Понекогаш бидете вие тие ​​кои ќе иницирате интимен однос

Мажите често се жалат дека нивните девојки се премногу пасивни во кревет.

Скоро секој маж сака кога жената презема иницијатива, кога експериментира и му дава до знаење дека ужива да води љубов со него.

Со цел вашиот маж да не го развие стравот дека не ви одговара кога станува збор за сексот, добро е да знаете кои се најчестите грешки што ги прават припадничките на понежниот пол.

1. Глумење оргазам

Повеќето жени барем неколку пати во животот одглумиле оргазам, најчесто за да не го повредат својот партнер. Но, ако го правите тоа премногу често, се лишувате од задоволство. Меѓу партнерите кои се доволно интимни за секс, треба да постои интимност за разговор, што е предуслов за работите да се подобрат меѓу вас.

2. Прекумерна грижа за изгледот

Загриженоста за изгледот е вообичаена кај жените од сите возрасти и е особено изразена кога има секс со нов партнер или откако таа малку се здебелила. Избегнувањето одредени пози кои ќе го истакнат целулитот или брадата, не само што нема смисла, туку ја убива спонтаноста додека водите љубов. Мажите, како и жените, најмногу ги привлекува самодовербата на партнерката за време на водењето љубов.

3. Страв од експериментирање

Жената е свесна за својата сексуалност, предизвикувачот на желбата и секако своето тело, како и начинот на кој може да постигне задоволство, таа е партнер кој истото може да го пренесе и на својот партнер. Поради општествено наметнатиот став дека жените не се сексуални како мажите, тие самите се плашат да експериментираат и можат да предизвикаат чувство на каење за природни работи како што е мастурбацијата.

4. Пасивност

Инсистирањето на една поза, очекувајќи тој да биде оној во движење додека жената нема потреба да „прави“ многу, како и да очекувате секогаш да доминира, ќе создаде впечаток на незаинтересирана љубовница која навистина не ужива во сексот. Водењето љубов треба да биде активност во која сите учесници се еднакви и подеднакво активни, а студиите покажуваат дека пасивноста е оценета како најлоша карактеристика за време на односот.

5. Ретка иницијација

Очекувањата дека, како и во средниот век, мажот секогаш ќе биде оној што започнува однос е лош и често депресивен за мажите. Тие, исто како и жените, сакаат да се чувствуваат пожелно, и нема ништо попривлечно од идејата и доказот дека жената ги посакува.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris