Мажите признаваат на што мислат за време на сексот и што очекуваат од жените…

20 мај, 2021
seksooooovi_original

Ако сакате да знаете што се случува во главата на мажот додека сте во интимни ситуации, мора да знаете дека овие мисли не се поврзани, прилично кратки и најчесто се сведуваат на возбуда и можен страв од ‘закажување’.

Како и да е, еве неколку работи за кои мажот најверојатно размислува за време на сексот:

Требаше да чекам

Ако завршивте во неговата омилена поза, стравот од предвремено свршување е многу чест. Тогаш низ нивната глава поминуваат мисли за тоа дали требале да ја продолжат предиграта или да останат подолго во позицијата што не ги доведува до работ на оргазам. Не е секогаш добро да се оди со омилената поза, особено ако тоа значи да се постигне целта прерано. Размислете да одите да го видите вашиот омилен бенд и тие ја свират најдобрата песна на самиот почеток. Одеднаш, остатокот од концертот изгледа помалку посебен. Сексот не е како да одите на концерт, но сепак, на некој начин тоа е тоа, нели?

Таа е толку секси

Мажите обожаваат визуелни дразби поврзани со сексот – од изразот на лицето на партнерката, изгледот на нејзините облини – сè до сликата на самото дејство и гениталиите во клинчот. Ова во голема мера го привлекува нивното внимание и мислата „едноставно е секси“ често се јавува со страствен секс.

За што било друго

Без разлика дали е ручек, список за шопинг или фудбал – мажите понекогаш намерно ќе будат мисли само за да привлечат внимание и да го продолжат времетраењето на сексот за да ја задоволат својата партнерка и да бидат добри љубовници.

За вашата омилена фантазија…

И иако заплетот може да биде нешто друго, тоа не значи дека мажот не може да „одврти“ фантазија во главата во која ја сместил својата партнерка во друга заговор и сценарио. Но, се разбира, можно е да размислува за некоја друга жена што ја стави во ваша улога – особено ако врската стана предвидлива и досадна.

Дали таа…

Иако се на дело, мажите честопати многу внимаваат на звуците што ги создава една жена, надевајќи се дека ќе почувствуваат дали доживеала оргазам или е на добар пат да го оствари тоа. Тоа е честопати нивна водечка мисла, по што конечно можат да се опуштат и да размислат на свое задоволство.

Што би сакал

Според анкетите, повеќето мажи би сакале нивните партнери почесто да иницираат секс, да бидат подиректни во него, да користат т.н. валкан разговор и изразување желба за експериментирање.

Да се ​​биде поактивен – со раце, јазик, колкови, гради, задник. Да се ​​преземе контролата, на пример, предлагајќи промена на положбата има нешто што само „прави“ (најдобро не во моментот на секс, туку пред или после).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi