Месечева диета за април: Едноставна и ефикасна!

3 април, 2021
1acb416b5386d407dddeaf1fea46f5aee5350495

Основата на „Месечевата диета“ е постот од 24 часа кога Месечината е млада.

Кога започнува „Месечевата диета“? Во моментот кога Месечината се менува и станува млада.

На денот кога се следи „Месечевата диета“, дозволено е да се пие само течност, по можност вода или благ чај од билки. Ако ова ви е проблем, пијте цеден сок, без адитиви и исклучиво од свежо овошје. Млекото и млечните производи како јогурт се строго забранети.

Физички активности се дозволени и пожелни. Ако сте анемични или имате низок крвен притисок, не треба да гладувате. Диетата нема ефект врз луѓето кои страдаат од хормонални нарушувања.

На овој начин, може да се изгубат до два килограми за време на еден оброк

03. април почеток 23:44, крај на глад 04. април во 20:34 часот (20:50 часот)

11 април почеток 14:30 часот, крај на гладувањето на 12 април во 14:25 часот (23:55 часот)

19 април почеток 19:31, крај на глад 20 април во 21:36 часот (16:05 часот)

26 април почеток 18:24, крај на глад 27 април во 12:57 часот (16:52 часот)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi