МЕТОДАТА НА ПОЗНАТАТА ДР. ЏО: Правете ги овие вежби секое утро и ослободете се од болката во грбот и вратот!

22 мај, 2021
250451_ledja_ls

Скоро секоја втора личност страда од болка во грбот и вратот. Современиот начин на живот, работата на компјутер и многу седење доведуваат до чести проблеми со областа на лумбалниот дел и рамениците, а овие болки можат да го нарушат квалитетот на животот и да направат некои едноставни активности крајно напорни.

Ако сакаме да ја елиминираме болката, потребно е да ги зајакнеме мускулите на грбот и да го подобриме држењето на телото, а тоа најдобро се постигнува со вежби, вели д-р Џо.

Д-р Џо е физијатар со долгогодишно искуство и споделува вежби на нејзиниот канал на ЈуТјуб кои можат да ни помогнат да се ослободиме од непријатност и чувство на вкочанетост.

Овие навидум едноставни движења можат значително да ја ублажат болката и да ни помогнат да функционираме нормално.

Ќе ви требаат една фитнес лента и топка за изведување. Овој тренинг се состои од 10 вежби и потребно е да се прави секое утро.

Погледнете како изгледа на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi