МНОГУМИНА ПРАВАТ ГРЕШКА – ЕВЕ КОГА ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ТРЕБА ДА ЈА ИСПИЕТЕ ПРВАТА ЧАША ВОДА: Јапонски трик за природно чистење на телото

11 септември, 2021
A,Beautiful,Woman,Drinking

Јапонска водена терапија од народната медицина – еве кога треба да ја испиете првата чаша вода во текот на денот!

Хидратацијата на телото е неопходна за нашето тело да функционира, тоа е клучно за здравјето и животот. Водата е суштински елемент за секоја функција во телото, и кога не консумираме доволно течности, функциите во нашето тело може да бидат побавни и загрозени. Недоволната конзумација на вода често е предизвикувач за болести на бубрезите, мозокот, мускулите, нервниот систем, метаболизмот, регулирање на телесната температура, нормално функционирање на зглобовите и коскениот систем.

Освен што е неопходна за здравјето и што без неа чистењето, односно детоксикацијата на организмот е невозможна, водата има големо влијание и врз нашата енергија. Сигурно додека го набљудувате морето, езерото или реката, сте забележале колку е релаксирачки погледот на водата. Исто така, пливањето ја ублажува напнатоста во мускулите, смирува и ја отстранува негативната енергија.

Според јапонската народна и природна медицина, треба да изпиете чаша вода веднаш по будењето. Наутро пијте 4 чаши вода, по 150 милилитри секоја, со пауза од 5-7 минути. После тоа, не јадете или пијте ништо 45 минути, а потоа распределете околу 2,5 литри вода во текот на денот. Не пијте многу ладна или многу топла вода – нејзината температура треба да биде слична на телесната температура.

Можете да исцедите малку сок од лимон во утринска чаша вода, доколку немате проблеми со желудникот, бидејќи оваа комбинација се покажа како многу успешна во забрзување на метаболизмот и губење на тежината.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi