Го изгуби татко и како тинејџер, светската слава и донесе една насловна страница, а позната е и по врската со големиот заводник

10 јануари, 2021
irina-shayk-eyes

Ирина Шајк се проби во светот на моделирање кога ја забележа агент кој беше запрепастен од нејзината убавина за која често истакнува дека ја наследила од нејзиниот покоен татко.

Ирина Шајк е една од најбараните модели во светот, а позната е и по тоа што има дете со холивудскиот актер Бредли Купер.

Славната убавица, која на 6 јануари го прославува својот 35-ти роденден, се породи во Јеманжелинск како ќерка на рударот од Татар, Валери Шајхлисламов и Русинката Олга кои им предаваа на децата музика во градинка. Ирина често истакнува дека својот изглед го наследила од нејзиниот татко и дека луѓето прават многу грешки мислејќи дека таа доаѓа од Јужна Америка. “Татко ми имаше потемна кожа затоа што е Татар. Понекогаш Татарите изгледаат како Бразилци. Сјајните очи ги наследив од мајка ми”, објасни Ирина, која има постара сестра, Татјана Петенкова. Татјана роди три деца и една ќерка ја нарече Ирина по нејзината славна сестра.

Манекенката започна да свири на пијано како 6-годишно дете и три години подоцна нејзините родители ја запишаа во музичко училиште кое го посетуваше седум години. Во исто време, таа свиреше на пијано и пееше во хорот, бидејќи нејзината мајка сакаше таа да оди по нејзините стапки. Кога имала 14 години, Ирина го изгубила својот татко, кој починал од пневмонија. Поради ова, нејзиното семејство се соочи со сиромаштија и нејзината мајка мораше да работи две работи за да ги прехрани.

По средното училиште, Ирина се запишала на маркетинг студии, но наскоро решила да оди на училиште за козметологија каде што отишла нејзината сестра. Таму ја забележал човек од локална агенција за моделирање кого го маѓепсала со својата убавина. Ирина учествуваше на изборот за убавина во 2004 година и ја освои титулата Мис на Челјабинск.

Три години подоцна, таа доби важни модни ангажмани и стана заштитно лице на познатата марка за долна облека, но нејзината меѓународна слава беше донесена на насловната страница на списанието „Sports Illustrated Swimsuit Issue“ во 2011 година. Тогаш беше наречена икона на модната индустрија.

После тоа, нејзината кариера започна да се движи уште побрзо по нагорна траекторија и соработуваше со многу светски познати брендови, позираше за многу насловни страници на модните списанија и стана ангел на Викторија.

Ирина има тригодишна ќерка Лео Де Сена со холивудскиот актер Бредли Купер (46) со кого раскина во јуни 2019 година кога се шушкаше дека Бредли се бакнува со пејачката Лејди Гага со која тој го снимаше филмот „Sвездата е родена“.

Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека парот се смирил бидејќи биле видени со нивната ќерка како шетаат во интимна врска и двајцата блескале и не престанале да се смеат. Некои медиуми се огласија дека се чини дека манекенката раскинала со трговецот со уметности Вито Шнабел, кој е познат како голем заводник и сакал многу убавици.

Инаку, богатството на Ирина се проценува на 25 милиони долари, а на Инстаграм ја следат повеќе од 14 милиони луѓе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris