Модерна прави нова вакцина: Целта ѝ е да штити и од корона, и од грип

10 септември, 2021
vakcina-korona-virus-3-830x0

Фармацевтската компанија Модерна објави денеска дека развива нова вакцина против ковид во една доза, која комбинира засилувачка доза со експериментална вакцина против грип.

  • Веруваме дека имаме голема можност пред нас, доколку би можеле да ставиме на пазарот високо ефективна, општа годишна вакцина против респираторни болести – изјави извршниот директор на Модерна, Стефан Бансел, пренесе Ројтерс.

Компанијата веќе спроведува клинички испитувања на вакцини против респираторни заболувања за возрасни.

Модерна веќе развива неколку вакцини против вирусот, се додава.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi