Модни тајни на елегантните Французинки: 8 парчиња без кои не можат овие кралици на стилот

2 септември, 2021
320198_shutterstock-1831826512_ff

Французинките едноставно имаат модно знаење: нивната коса е секогаш совршена, со минимална шминка изгледаат совршено свежи и сјајни, а нота на елеганција е секогаш присутна, дури и со најдискретни комбинации. Со суптилност и грациозност, тие успеваат да го рафинираат секој стајлинг како да е избран со часови.

Всушност: важно е да имате само неколку парчиња облека во вашата гардероба што лесно ќе ги комбинирате и секогаш ќе изгледате тренди и стилски без мака. Тајната е во безвременските парчиња, а Французите ја знаат!

Кај нив, лозинката е помалку е повеќе, и тие добро знаат во што инвестираат. Тие не купуваат без размислување за секој тренд, бидејќи веќе имаат парчиња кои се моден хит секоја сезона!

  1. Коктел фустан

Вечерното издание не може да помине без коктел фустан. Французинките најчесто избираат фустани со струк, и секогаш е феноменална опција да носите неутрална нијанса која ќе ја комбинирате со елегантни чевли со високи потпетици.

Миди фустаните се совршен избор, а секоја шик Французинка има барем еден фустан со цветни мотиви. Овие фустани одлично одат со патики, чизми до глуждот, но и со потпетици.

  1. Ролка

Ролки во неутрални бои ги следат сите правила на есенската облека. Модниот минимализам е секогаш по цена, и секоја Французинка има црна ролка, иако не заборавајте да купите и бела и беж. Можете да ја носите под капути, палта и блејзери, а кога сме кај нив…

  1. Блејзер

Црн или тегет блејзер е неопходен адут во гардеробата на Французинката. Ако имате парче во една од класичните бои, лесно ќе ги комбинирате со панталони, здолништа, фустани …

  1. Кожна јакна / здолниште

Коженото здолниште А-крој е женствено, секси, а сепак дава допир на елеганција и се носи со блејзери, здолништа, блузи … Од друга страна, кожната јакна е урбана, секогаш модерна, а како што знаеме – се носи со се.

moda, elegancija, Elegantno, haljina, salonke, visoke štikle, Štikle
  1. Класични салонки

Кралиците на стилот секогаш имаат салонки во ормарот, прво црна, но и оние во други бои. Не се плашат да експериментираат, па носат и модели со импресивна пета.

  1. Машка кошула

Без разлика дали го позајмиле од машка гардероба или купиле преголем модел, Французинките обожаваат класични бели или светло сини кошули кои се и ноншалантни и шик.

  1. Капут

Не постои посоодветно парче за времето на транзиција. Без разлика дали е црно или беж, Французинките имаат омилен капут за есенските денови.

  1. Палто со леопард принт

Дизајнерката Џудит Милгром за WWW изјави дека тоа е класично парче во гардеробата на Парижанка, со кое не се шминка, освен малку црвен руж. Комбинирајте го со црна гардероба: мал црн вечерен фустан или црно здолниште и црни деловни панталони. Модниот успех е загарантиран.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi