Можете да ги ЈАДЕТЕ КОЛКУ САКАТЕ: Овие 10 намирници имаат „0 калории“!

18 мај, 2021
415733_salata-avokado-pomorandza_f

Сите сакаме да јадеме малку повеќе, но сепак да не се здебелиме. Невозможна желба, но сепак има храна што навистина има многу малку калории …

Претежно оваа храна спаѓа во родот на овошје и зеленчук. Подолу ви донесуваме која е храната со „нула калории“.

  • брокула, 31 калорија на 200 грама
  • аспарагус, 27 калории на 200 грама
  • грејпфрут, 39 калории по грејпфрут
  • рукола, 4 калории на 200 грама
  • зелка, 22 калории на 200 грама
  • зелена салата, 5 калории на 200 грама
  • цвекло, 37 калории на 100 грама
  • печурки, 15 калории на 200 грама
  • домат, 22 калории во еден домат со средна големина
  • карфиол, 27 калории на 100 грама
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi