НА КОЖАТА ЈА ПИШУВА ДИЈАГНОЗАТА! Ако ги забележите овие промени, веднаш посетете лекар!

4 август, 2021
Screenshot_1

Овие реакции на кожата најчесто се поврзуваат со психолошки проблеми

Ако забележите промени во вашата кожа, тие можат да откријат многу за вашата ментална состојба, бидејќи се поврзани со неа.

Многу грижи и негативни мисли што ви паѓаат на ум преку ден многу влијаат врз здравјето на организмот, и веднаш се манифестираат на кожата.

Некои емоции се исто така длабоко потиснати и затоа тешко ги препознавате, а сега ќе ви биде многу полесно, откако ќе го погледнете својот израз во огледало.

Еве ги реакциите на кожата најчесто поврзани со проблеми со менталното здравје:

  • Траума – осип, воспаление
  • Депресија и тага – сува кожа
  • Анксиозност – чешање и црвенило
  • Зголемен стрес – акни, егзема, псоријаза
  • Потиснат гнев и огорченост – сува кожа
  • Гнев и агресија – алергиски реакции, чешање, воспаление
  • Зголемени емоции (позитивни и негативни) – црвенило, розацеа

Не занемарувајте ги проблемите од овој вид, само затоа што ништо не ве боли. Менталното здравје е исто толку важно како и физичкото, затоа посветете се на него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi