НА ВАКВА ЖЕНА „ПАЃА“ СЕКОЈ МАЖ! Ова буквално ги остава без здив!

29 јули, 2021
355461_lice_f

Дури 57% од испитаниците во една студија откриле дека црвениот кармин не го привлекува нивното внимание, а 82% изјавиле дека претпочитаат природни фризури и пуштена коса

Ви откриваме што на мажите им е атрактивно и привлечно на жените:

1. Изберете црвен фустан наместо црвен кармин

Одлучете за бојата на страста на гардеробата, а не на усните. Изборот на црвен фустан за излегување ќе остави впечаток на самоуверена личност. Мажите сакаат да гледаат бои на жени. Светлите бои визуелно и ментално стимулираат.

2. Пуштете ја косата, наместо да ја врзувате во опашка

Иако понекогаш е најлесно да ја врзете косата бидејќи едноставно не сте задоволни со нејзиниот изглед, сепак мажите претпочитаат пуштена коса.

3. Изберете „невидлива шминка“

66% од мажите сметаат дека нивната девојка е попривлечна кога носи т.н невидлива шминка. Повеќето мажи сакаат природен изглед, па наместо црвен кармин и темни тонови на нивните очи, одберете сјај или кармин и минимум шминка на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris