НАЈЧЕСТАТА ЛАГА КОЈА ЖЕНИТЕ ЈА КАЖУВААТ ВО КРЕВЕТОТ: Причината ќе ве изненади, воопшто не е тоа што мислите!

23 јануари, 2021
seks

Експертско објаснување!

Професионалната советничка за секс Надија Бокоди  изјави дека постои една лага што жените најчесто ја кажуваат во кревет.

Не е она што би помислиле, а ниту причината е честа!

„ Одлични актерки сме“, рече таа, додавајќи дека скоро 80 ​​проценти од жените се преправаат дека уживаат во сексот повеќе отколку што навистина е тоа така. Тие обично им кажуваат на своите партнери дека сакаат нешто што навистина не им се допаѓа!

„Причината поради која сме толку вешти да се убедуваме дека уживаме во нешто е што научивме низ животот да ги игнорираме непријатностите“, објасни таа.

“Болна менструација, високи потпетици, непријатни градници, породување, па дури и губење на невиноста… Сето тоа боли, а ние сме принудени да се справиме со тоа. Болката е дел од нашите животи на чуден начин, но не смееме да заборавиме дека „Сексот треба да биде задоволство. Секогаш кажувајте му на вашиот партнер ако нешто што тој прави не ви одговара”, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris