НАЈДОБРА ПОЗА ЗА СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК: Откријте што МОРА да ПРОБАТЕ!

3 март, 2021
878223_profimedia0295973214_ls

Додека Раковите, Скорпиите и Рибите сакаат да експериментираат со невообичаени пози, Девиците, Јарците и Биковите се повеќе за „лице в лице“ со партнерот.

Овен

За вечните авантуристи и страствените љубовници, за Овните најдобриот секс е жестокиот, па дури и малку агресивен. Најдобра поза за нив е „doggy style“.

Бик

Големите хедонисти, Биковите сакаат пози кои им оставаат простор за многу физички контакт, а во исто време не бараат многу физички напор за сексот да трае што е можно подолго. Идеална поза е онаа во која партнерката лежи на грб со перница под задникот и нозете на рамениците на мажот клекнат припиен над неа.

Близнаци

Љубопитните Близнаци имаат тенденција да експериментираат и да менуваат пози често, но она што најмногу им одговара е она во кое двајцата партнери лежат на стомак, со телата близу еден до друг – таканаречената „школка“. Таа лежи со собрани нозе и раце заедно, додека мажот лежи на неа со раширени нозе. Во оваа поза, триењето е одлично, па сексот обично трае пократко, но носи целосно задоволство.

Рак

Многу сензуални Ракови за кои сексот не е само физичко, туку и длабоко емотивно искуство се љубители на необични пози. Идеална положба за нив е онаа во која жената седи на работ на масата, додека мажот стои и со рацете ги држи нозете во воздухот. Предноста на оваа поза е што партнерите можат цело време да се гледаат во очи.

Лав

Самоуверените лавови сакаат пози во кои е нагласена блискоста со партнерот, а особено оние во кои тие го чувствуваат секое движење на телото и на нивниот партнер. Затоа идеална положба за нив е во која седат обајцата партнери, на стол или кревет, а мажот со рацете ја држи партнерката за задникот додека таа го диктира ритамот.

Девица

Девиците изненадуваат со игри на доминација и необични пози. Тие сакаат пози во кои гледаат голем дел од телото на нивниот партнер, а превртената девојка е одлична за нив – жената е на маж, но со свртен грб. Доколку партнерите се во форма, најмногу страсти сепак ќе предизвикаат пози во кои тој стои и го држи партнерот потпрен на ѕидот со рацете.

Вага

Припадниците на овој знак се одлични естети и љубители на човечките тела и форма, поради што сакаат секс во близина на огледало. Идеалната сексуална поза за нив е мисионерска во која жената е горе. Мажот може да се крене и од лежечка позиција и да го приближи лицето до нејзините гради.

Скорпија

Како познати љубовници на Зодијакот, Скорпиите посветуваат големо внимание на сексуалните истражувања и иако обожаваат многу пози, онаа во која најголемото задоволство е поза е 69, што овозможува истовремено орално стимулирање на двајцата партнери. Исто така, тие претпочитаат оние пози во кои мажот го диктира темпото на секс, како што е „обичната“ мисионерка.

Стрелец

Импулсивните припадници на Стрелецот сакаат да рушат рекорди и во сексот, а омилена поза им е лажица, во која и двајцата партнери лежат на страна, тој зад неа. Ако таа ги собере нозете, триењето се зголемува, а истовремено подобро ги стимулира клиторисот и Г-точката.

Јарец

Јарците се навидум ладнокрвни, но страствени љубовници во сексот. Тие сакаат пози во кои доминира жената. Најмногу им одговара оној во кој жената е горе, седи или сквоти над партнерот, а тој им помага на нејзините раце да го достигнат заедно идеалното темпо.

Водолија

Водолијата е обожавател и на сексуалните пози во кои жената е доминантна. Идеална за нив е онаа во која партнерот лежи или седи на работ од каучот со свиткани нозе, додека жената седи на него со свртено лице и со нозе свиткани околу колковите.

Риби

Сензуалните риби сакаат изложби во кревет, но и на сите достапни парчиња мебел. Тие сакаат пози кои потекнуваат од класичниот doggy style, на пример онаа во која жената ги потпира рацете на подот, додека задникот е кренат, а мажот стои исправен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi