Најефтиниот начин за вашиот дом да изгледа – СКАПО! 5 начини како да ја употребите најубавата спојка на зелена и сина боја во декорацијата

18 јули, 2021
325043_dnevnasobaucijannijansishutterstock-1976938568_ff

Невообичаената и волшебна зелено-сина нијанса на цијан е присутна во украсувањето на просторот за живеење во последниве години, најмногу поради тоа што делува релаксирачки, но исто така и поради тоа што ентериерот испушта луксуз.

Ви овозможува да експериментирате на безбеден начин – сигурна е исто како и старото добро сиво и бело, но нејзиниот темен тон и елегантниот изглед ја прават уште поубава и ни овозможуваат да се опуштиме и да се чувствуваме стилски додека се одмараме кога ќе се вратиме дома.

Dnevna soba, Enterijer

Како да го украсите домот со оваа сенка?

  • Најдобар начин да започнете е со уметнички дела. Без разлика дали ќе изберете слика на која доминира цијан или вазна или минијатура, ова е одличен и многу суптилен начин да додадете вбризгување на елеганција во вашиот животен простор.
  • Овие детали ќе изгледаат уште подобро ако насликате еден ѕид во цијан сенка. Така, целиот дел од собата ќе биде мал внатрешен камелеон чија боја ќе се промени од зелена во сина во зависност од времето на денот и колку сончева светлина паѓа на идот.
  • Комбинирајте го со златни и бакарни тонови бидејќи оваа комбинација испушта луксуз и атмосфера на француските палати, но не претерувајте за да не се лизнете во кич.
  • Додадете жолто! Ако сината со злато е премногу елегантна за вас и се стремите кон посветол стил, не заборавајте да додадете жолти детали: синиот тросед пред жолтиот ѕид ќе биде спој на имагинација!
  • Ништо полоша, а помалку нападна, комбинацијата е сината сенка со сива боја, што е идеално ако се стремите кон малку ретро стил. Така, можете врз зелено-сината гарнитура над сивиот аголен сет или да додадете сива тркалезна перница на сина фотелја.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi