НАЈЕВТИНАТА замена за шампон која СИТЕ ЈА ИМАМЕ дома: Како да ја измиете косата со СОДА бикарбона

6 септември, 2021
297663_shutterstock-1680494536_ff

Ви ги носиме потребните состојки и начинот на кој можете да ја измиете косата со сода бикарбона!

Генијалната сода бикарбона има бројни примени во домаќинството. Ги чисти валканите површини, одлична е за перење облека, подготовка на храна и изгореници од сонце, ги зголемува pH вредностите и се користи и за нега на телото.

Ги храни грубите стапала и може да се користи како дезодоранс. Се разбира, тука е и миењето на косата!

Миењето на косата со сода бикарбона не е ништо ново; всушност, тоа е ефикасна и добро позната алтернатива на обичниот шампон. Резултатот е сјајна и здрава коса!

Состојки:

• 2-3 лажици сода бикарбона (на пакувањето треба да стои натриум бикарбонат)

• 1-2 чаши вода

Како да ја измиете косата?

Прво добро исчешлајте, потоа ставете сода во една чаша и измешајте со вода. Кога ќе добиете каша, нанесете ја на вашата коса со прстите и масирајте. Додадете повеќе вода ако е потребно. Добро исплакнете ја косата.

Можете исто така да го измиете и со малку алкохолен оцет, кој ќе ја направи вашата коса сјајна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi