НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ОСЛАБЕТЕ! Оваа справа ги топи килограмите како на шега!

17 јуни, 2021
35481_skipping-379267_960_720_f

Прескокнување на јаже е една од наједноставните и најефикасните вежби со кои можете да ја подобрите вашата кондиција и да изгубите несакани килограми, тврдат фитнес инструктори.

Освен фактот дека можете да го правите насекаде и во секое време, ќе забележите напредок многу брзо.

  • Вежбањето со јаже е најдобриот кардио тренинг. Почетниците од првите денови можат да прескокнат три пати по пет минути, а подоцна можат да продолжат со тренинзи и да комбинираат техники – скокање на едната нога, со скрстени раце и сл. – пишува порталот „Brightside“.

За време на тренингот, надлактиците треба да бидат покрај градите, да ги свиткаат лактите под агол од околу 45 степени, да скокаат не повеќе од еден сантиметар од земјата и за 10 минути да изгубите 100 до 160 калории, велат обучувачите.

Од опремата ви требаат пар удобни патики и рамна и цврста површина.

Подебелите, пазете се!

На оние кои имаат прекумерна тежина им се препорачува да се консултираат со лекар и професионален тренер за фитнес пред да започнат да вежбаат со јаже. Во зависност од општата состојба, обично се препорачува прво да изгубите одреден број килограми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi