Најлесен начин да се ослободите од целулитот: Докторка откри рецепт за затегнување на кожата!

1 март, 2021
целе

Фармацевтката и специјалист за козметологија, Маријана Милосавjeевиќ откри одличен рецепт за домашен пилинг против целулит!

„Пилинг најдобро се користи за време на туширање, така што овие компоненти поминуваат малку подлабоко низ кожата. Кофеинот е липолитик сам по себе, но немојте да мислите дека ќе имате таков ефект кога ќе пиете кафе, туку во тој случај придонесува за целулит “- вели таа.

“Прво, ќе раствориме путер од ши и путер од какао на ниска температура, што ќе придонесе за затегнатост на кожата. Ќе користиме кафеав шеќер како честички за лупење, ќе додадеме и кафе и ќе се мачкаме за време на туширањето. Есенцијалните масла ќе имаат дополнителен ефект на крај. Есенцијалното масло од цимет значително ја подобрува микроциркулацијата, тоа е антицелулит и понекогаш се користи во кармини за зголемување на усните” објасни таа.

Овој домашен пилинг треба да се користи три или четири пати неделно, па дури и секој ден, бидејќи кожата на телото е погруба од кожата на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris