НАЈМОЌНИОТ СОЈУЗНИК ВО БОРБАТА ПРОТИВ ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ Тежина: Докажано е дека ова овошје топи маснотии!

4 мај, 2021
topi salo

Докажано е дека грејпфрутот помага да се ослободи од салото на стомакот, докажаа јапонските нутриционисти. Истражувањето што го спроведоа покажа дека дури и оние кои не држат диета и го вклучуваат ова овошје во нивното дневно мени, несомнено губат вишок килограми.

Во просек, оние кои јаделе половина грејпфрут со секој оброк изгубиле 1,65 кг месечно, додека оние кои пиеле чаша сок од грејпфрут три пати на ден изгубиле 1,5 кг. Истражувањата исто така покажаа дека постои физиолошка врска помеѓу грејпфрут и инсулин, бидејќи хемиските својства на овој цитрус го намалуваат нивото на инсулин во крвта и го поттикнуваат слабеењето.

Со секој оброк, за време на оваа диета, јадете половина грејпфрут или испијте 250 мл сок, но заборавете на храна богата со сложени јаглехидрати (компири, целер, грашок, пченка, зеленчук со скроб, тестенини)

Вака изгледа менито во првите 7 дена: (по првата недела, започнете повторно)

Појадокот е ист секој ден: грејпфрут или 250 мл исцеден сок од грејпфрут, кафе или чај, 2 јајца подготвени на кој било начин или 2 парчиња сланина.

Пред спиење, пијте 250 мл сок од домати или 250мл обезмастено млеко секој ден.

Прв ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, варено говедско месо, пилешко или риба, салата од домати

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, пржена риба, мешана доматна салата и зелена салата

Уште еден ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, овошна салата

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, плескавица, варен зеленчук

Трет ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, салата од туна

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, 2 посен свински стек, зелена салата

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, 2 јајца, младо сирење, пржени тиквички, парче тост од интегрално брашно

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, пржено пилешко, задушен спанаќ

Петти ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, бело тврдо сирење, спанаќ, парче тост од интегрално

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, пржена риба, зеленчук пржен во путер или зелена салата, парче тост од интегрално брашно

Шести ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, овошна салата

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, пржено пилешко, доматна салата и зелена салата

Седми ден

Ручек: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, месо по ваш избор подготвено на кој било начин, мешана салата или зеленчук подготвен во путер

Вечера: грејпфрут или 250 мл исцеден сок, месо или риба подготвени на кој било начин, зелена салата, чаша чај или кафе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi