НАМЕСТО ЛЕКОВИ, постои и друго решение: Главоболката ќе престане за една минута со ОВОЈ ТРИК

24 август, 2021
profimedia-0279965044

Многу добро делува

Главоболките можат да бидат предизвикани од едноставни работи кои лесно се елиминираат – премалку сон или вода, премногу алкохол или обична напнатост, но и нејасни причини како што е мигрена, во која понекогаш го знаеме „предизвикувачот“, но не и суштинската основа.

Во секој случај, подобро е прво да пробате природни лекови, затоа се препорачува кратка прошетка, длабоко дишење на свеж воздух, кратка масажа или примена на топли и ладни облоги на болното место.

Етерични масла за решавање на главоболките

Етеричните масла, исто така, делуваат многу добро, но треба да експериментирате некое време и да откриете кое од нив е најдобро за вас. Се препорачуваат еукалиптус, нане или лаванда, и бидете внимателни при изборот на производител, бидејќи е важно есенцијалното масло да е навистина висококвалитетно.

Факт е дека тие се многу скапи, но се користат многу ретко. Никогаш не ставајте масло директно на кожата, бидејќи може да доведе до иритација, но можете да го додадете во друго, основно масло за масажа или да истурете мала количина во водата.

Облог од етерично масло, РЕЦЕПТ

За облог од етерични масла, истурете само 5 капки во 1 децилитар топла вода, потоа натопете марамче и ставете го на челото. Одморете се така петнаесет минути, во затемнета просторија, со кренати нозе така што тие ќе се малку повисоко од вашата глава. Можете исто така да ставите помодерна маска над очите, за целосно да се опуштите.

Само вдишување на испарувањето од етеричните масла може да помогне, и ако не сте во можност да легнете – на работа или во додека патувате – доволно е да го отворите шишето и накратко да ги вдишите корисните мириси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi