НАМИРНИЦА КОЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА НАЈДЕТЕ СЕКАДЕ- Со овој руски мелем за три недели ќе имате 10 см потенка половина!

2 февруари, 2021
stock-photo-russian-appetizer-white-horseradish-with-lemon-in-a-jar-on-a-linen-napkin-in-rustic-style-1694260312_1000x0

Познатата руска билкарка д-р Ирина Стефановска тврди дека пронашла рецепт за мелем со кој половината може да се стесни за 10 сантиметри за само три недели.

Добрата вест е дека не станува збор за скапа недостапна храна, туку за коренот што го има на секој пазар – рен. Излупете и исечете 130 гр рен и измијте три лимони во раствор од сода бикарбона, исечете ги и извадете ги семките. Ставете рен, лимон и три лажици мед во блендер, а потоа добро иситнете. Земете по една лажица двапати на ден со оброк, и чувајте го во стаклена тегла во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi