Нанесете правилно пудра: Со неколку чекори до блескав тен!

29 август, 2021
6c8f67dfd13f731c01aca60e56b3de0fd43d5d3a

Правилно нанесување на камена пудра

За најдобри резултати, секогаш бидете сигурни дека добро ја подготвувате кожата. Ова значи дека треба да сте направиле рутина за нега на кожа пред да започнете со нанесување на пудрата.

Започнувањето со чисто лице ќе даде најдобри резултати. Навлажнувачкиот крем ќе ви помогне дури и во тонот на кожата, па шминката се нанесува рамномерно. Почекајте неколку моменти кожата да го впие кремот, а потоа нанесете ја пудрата.

Начинот на кој ја нанесувате подлогата во прав, исто така, може да влијае на нејзиниот изглед. Луѓето често користат сунѓери за шминка, но најголемите, меки четки ќе бидат најдобри.

Нанесете од Т-зоната нанадвор, преку образите до линијата на косата и вилицата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi