Направете ДОМАШНА КРЕМА против целулит и стрии: РЕЗУЛТАТОТ Е ВИДЛИВ по само 7 дена! (РЕЦЕПТ)

18 јуни, 2021
celulit

Овој крем е идеална алатка во борбата против целулитот и стриите.

Не е тешко да се подготви домашна антицелулитна крема. И што е важно, таков крем е многу поефикасен од купечките препарати. Домашната крема против целулит, подготвена според овој рецепт, ќе ги покаже првите резултати по само 7 дена употреба.

Овој крем, идеален лек во борбата против „кората од портокал“ е ефикасен и во борбата против стриите.

Состојки:

било која крема за бебиња – 100 мл

5-6 таблети шилаџит (достапни во аптека)

20 капки есенцијално масло од портокал

есенцијално масло од цимет 3-5 капки

Детскиот крем е најсоодветен за подготовка на домашен антицелулитен крем, бидејќи не содржи никакви штетни адитиви. Има идеален состав на маснотии и влага.

Таблетите многу често се користат не само во борбата против целулитот, туку и кај стриите. Шилаџитот ја затегнува кожата, ја зголемува нејзината еластичност, правејќи ја мека и свиленкаста.

0362222530

Есенцијалните масла од цитруси се исто така многу ефикасни во борбата против целулитот. Може да се каже дека ова е вистинската цел на овие масла. Можете да изберете кое масло да го користите: масло од портокал, лимон или лимета. Цитрусните масла ја затегнуваат и ја хранат кожата со корисни материи.

Маслото од цимет не само што има пријатна арома, туку е и многу ефикасно во борбата против кората од портокал. Во комбинација со цитрусните масла, дава одлични резултати.

Подготовката на кремот е многу едноставна

Ставете 100 гр крем за бебиња во тегла (не помалку од 150 мл). Потоа додадете 5-6 таблети шилаџит во прав и промешајте. Чувајте ги таблетите во фрижидер, полесно се истиснат и уситнат. Додадете 20 капки маасло од портокал (или друго масло од цитрус) и не повеќе од 5 капки масло од цимет.

Темелно измешајте ги сите состојки, покријте ги и оставете ги да отстојат 8-10 часа. После тоа, промешајте повторно. Вашата домашна крема против целулит е подготвена за употреба. Не заборавајте да ја затворите теглата по секоја употреба на кремот.

За да се постигне најдобриот резултат, потребно е секој ден да се мачка кремот во проблематичните делови на телото, со силни движења. Очекувајте ги првите резултати по 7 дена.

piling

Рок на траење на таквиот крем – 3 недели. Потоа направете нова мерка.

По нанесувањето на кремата, почекајте кожата да ја апсорбира, а потоа облечете пижами или ноќница (ако ставите крем пред спиење). Може да останат темни дамки од таблетите, но лесно се мијат.

За да се постигнат уште подобри резултати во борбата против целулитот, се препорачува да се прави пилинг на телото за време на туширање, најмалку 2 пати неделно, и антицелулитни облоги направени од кафе и чоколадо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi