Направете ефикасен крем за целулит! Потребни ви се само две состојки!

24 јуни, 2021
379751_x5_f

Сезоната на костими за капење е пред самиот старт и крајно време е да се доведете во форма

Проблемот што ги мачи повеќето жени во овој поглед е целулитот, а ние знаеме еден едноставен и ефтин начин да ја намалиме неговата видливост дома, се разбира, со физичка активност, доволно вода и правилна исхрана. Потребни ви се само две состојки од кујната што веројатно ги имате сите и 15 минути слободно време.

Имено, една од најефикасните состојки што се наоѓаат во повеќето антицелулитни креми е кофеинот, што го прави кафето одличен сојузник во борбата против целулитот. Откријте што друго ви треба и како да подготвите и користите домашна крема против целулит:

Состојки:

 -една рака мелено кафе

– лажица маслиново или бебешко масло

Подготовка:

Ставете ги состојките во сад и мешајте ги додека не добиете хомогена смеса.

Употребата:

Нанесете ја смесата на критичните места и добро истријте ја и оставете ја да делува најмалку 15 минути, а потоа исплакнете ја. Кремот ќе биде уште поефикасен ако ги замотате местата каде што сте ја нанеле со проѕирна фолија.

За да се ослободите од целулитот уште побрзо, пијте најмалку два литра вода на ден и намалете го внесувањето сол и индустриска храна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi