НАПРАВЕТЕ ГИ ОВИЕ 2 РИТУАЛИ СЕКОЈ ДЕН – ЌЕ ВИ ДОНЕСАТ СРЕЌА, ЗДРАВЈЕ И МИР: Ја откриваме тајната на задоволните и среќни жени

13 август, 2021
Happy,Caucasian,Female,Jogger,In,Sportive,Tracksuit,Enjoying,Morning,Time

Ако ги внесете овие ритуали во секојдневниот живот, ќе добиете мир на умот, среќа и здравје. Обидете се да ги практикувате редовно.

Која е разликата помеѓу навиките, рутините и ритуалите и како тие можат да не зајакнат? Овде ќе зборуваме за попладневните ритуали што не прават среќни и носат душевен мир во нашите денови.

Навиките се работи што ги правиме автоматски, работи како што се проверка на е -пошта во одредени периоди од денот или ставање клучеви на одредено место кога ќе се вратите дома. Рутините обично се збир на навики или дејствија што ги правите редовно за да воведете ред во вашиот ден. Сепак, овие ритуали треба да ви донесат радост секогаш кога ги правите во текот на денот. Пробајте ги, обидете се да ги практикувате секој ден.

1. Работете 50 минути, потоа направете пауза од 10 минути!

Сите имаме работи што сакаме да ги постигнеме, а попладневните часови може да бидат многу напорни додека се обидуваме да направиме се од нашата листа на задачи. Примамливо е да работите без пауза, бидејќи мислите дека ќе постигнете повеќе. Сепак, обидете се да воведете мал ритуал и да работите 50 минути, а потоа направете пауза од 10 минути. Имено, педесет минути е подносливо време за непречена работа, а десетминутна пауза е доволна за да го освежите вашиот мозок и да бидете попродуктивни. Можете да прошетате низ дома, да направите пауза за истегнување или пауза за вода, итн. Оваа навика ви дава време да дишете и ви помага да се движите.

2. Попладневна прошетка

По напорниот работен ден, задолжително вклучете мала прошетка низ вашето маало или блискиот парк, како попладневен ритуал. Прошетајте го кучето или прошетајте сами или со пријатели. Кога ќе се вратите, истуширајте се и уживајте во омилената книга или списание.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi