НАПРАВЕТЕ ГО ОВА ПРЕД ДА ГИ СТАВИТЕ АЛИШТАТА ВО МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ: Ќе заштедите електрична енергија и вашата облека ќе се исуши побрзо

3 октомври, 2021
Screenshot_2

На машината за перење доволна ѝ е само една осмина од препорачаната количина на детергентот, нека не ве залажува она што пишува на пакувањето

Сушењето на алиштата по природен пат, на тераса, е секогаш подобар избор од машина која има програма за сушење. Заштедува енергија, бидејќи само ги оставате алиштата да се исушат, го спречува полнењето со статички електрицитет, а исто така го продолжува неговиот животен век бидејќи не „паѓа“ понатаму во машината и за време на процесот на сушење.

Шенон Лаш е експерт за перење од Австралија, и вели дека трикот е да се стави помалку детергент и да никако омекнувач!

На машината за перење доволна ѝ е само една осмина од препорачаната количина на детергентот, нека не ве залажува она што пишува на пакувањето. Машините што се полнат одозгора ќе ги исперат алиштата доста добро со една четвртина од детергентот.

Прескокнете го омекнувачот бидејќи е на база на масло, што ќе го отежне сушењето на алиштата. Парчињата ткаенина ќе апсорбираат течност за време на перењето, а поради омекнувачот, таа течност ќе испарува подолго. Таа наведува дека е можно алиштата да се сушат три пати побрзо без омекнувач.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris