НАПРАВЕТЕ ГО ОВА СЕКОЕ УТРО И ПОДОБРЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ИНТИМНИ ОДНОСИ!

15 август, 2021
301414_ljubav-zagrljaj-par_f

Постои едно нешто што можете да го направите секое утро за да ги подобрите вашите интимни односи. Така барем тврди тренерот за врски Лила Дарвејл.

Таа вели дека решението е да се внесе барем малку предигра во утринската рутина. И таа предигра тогаш не мора да води до секс.

Може да се искористи за понатамошно поврзување со партнерот и може да биде само бакнеж, прегратка одзади, шепотење под туш … што ќе ви го зачини денот и позитивно ќе влијае на вашиот сексуален живот.

Лила вели дека луѓето многу често ја поврзуваат предиграта со неопходниот почеток на интимна врска, а тоа воопшто и не треба да биде така. Предиграта всушност е таму за да ја разбуди сексуалната желба и енергија, па дури и да не се случи веднаш по неа, пренесува Pink.rs.

И кога размислувате да започнете предигра, излезете од вашата спална соба. Во никој случај не ја ограничувајте сексуалната енергија на секс и играјте со неа во секое време од денот користејќи ги веќе споменатите бакнежи и шепотења.

Затоа, предиграта е многу повеќе од будење на сексуалната енергија. Може да помогне да се поврзете со вашиот партнер и не треба само да ги извршувате обврските од списокот, туку авантура во секое време кое ви одговара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi