Направете го овој миризлив спреј и постелнината ќе ви биде свежа со денови!

27 јули, 2021
385888_x4_f

Доколку вашата чиста постелнина брзо го губи мирисот на омекнувач, ви предлагаме да направите домашен спреј за постелнина, кој ќе ја освежи.

Миризливиот спреј за постелнина е лесен за правење.

Потребни ви се само три состојки за овој спреј, и што е најважно, го одбирате мирисот што ви се допаѓа.

Доколку сакате освежителен мирис, изберете есенцијално масло од лимон, а доколку сакате релаксирачки мирис, се препорачува есенцијално масло од лаванда.

Состојки и мерки:

  • есенцијално масло по ваш избор (ако сакате појак мирис, ставете 30 капки, а ако сакате поблаг мирис, тогаш 20 капки)
  • 100 мл медицински алкохол
  • 300 мл дестилирана вода

Подготовка:

Испрскајте ја постелнината и ќе се чувствувате како штотуку да сте ја извадиле од машината за перење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi