Направете го овој трик со три коцки мраз и никогаш повеќе нема да мора да ја пеглате облеката!

11 февруари, 2021
трик

Многу домаќинки ќе бидат среќни да знаат дека во иднина не мора секогаш да ја пеглаат облеката по перењето.

Облеката може да ја извадите од машина речиси испеглана, ако ставите две или три коцки мраз во неа. Имено, мразот ќе се стопи од топлината и ќе создаде пареа што ќе ги исправи брчките на гардеробата. Оние кои го испробале овој трик пробајте да не ја полните машината премногу, бидејќи пареата ќе има подобар ефект со помалку алишта.

Peglanje

Постои уште еден трик што многу жени го применуваат, а на други им е чудно. Имено, хулахопките што ги носеа во текот на денот се ставаат во замрзнувач навечер. Повторно можете да носите наутро!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi