НАПРАВЕТЕ САМИ СОК ОД КРАСТАВИЦИ: Напиток кој освежува, ја чисти кожата и ги топи килограмите, а потребни се само две состојки!

9 јули, 2021
b8e81f027aa3457df3e9a3ee5ea915ee2216be19 (1)

Водата од краставица е здрава и ароматична замена за сите пијалоци што вообичаено ги консумирате, а исто така е одличен начин да се ослободите од вишокот килограми.

Патем, тоа е еден од омилените пијалоци на моделите, и сите оние кои се грижат за здрав начин на живот и сакаат да го исчистат телото од токсини.

Бидејќи краставиците се извор на силициум, спортистите го користат и овој напиток, бидејќи помага да се обноват мускулите и ткивата.

Благодарение на калиумот, краставицата е квалитетна алкализирачка храна што ќе помогне во намалување на крвниот притисок.

Како да направите (рецепт)

Состојки:

• 2 литри вода
• 1 голема краставица

  • Ја чисти кожата од акни
  • Покрај освежување, овој пијалок, богат со витамини А и Ц, ќе ја исчисти кожата од акни, ќе и даде сјај, ќе помогне во ублажување на брчките и хидрирање одвнатре и надвор
    Измијте ја краставицата добро, извадете ги краевите и исечете ги на потенки парчиња, со кора.

Припрема:

Ставете ги парчињата краставица во вода и кратко оладете во фрижидер.

Послужете со коцки мраз и лисја од нане.

Забелешка: Ако сакате, на овој вкусен пијалок можете да додадете парчиња лимон или лимета, парчиња јагода, малина и други плодови по ваш избор.

Водата од краставица е идеален пијалок за топлите денови, кога телото едноставно бара течност, затоа што е многу вкусно, па можете лесно да ја пиете цел ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi