Еве како брзо и лесно да се спасите од досадните комарци и да уживате во летото (ВИДЕО)

29 мај, 2021
2586665_svecakomarci-2_ls

Комарците се мали напади кои предизвикуваат големи проблеми.

Направете свеќа што ќе биде украсна и што е најважно, ќе ги избрка од вас. Овие свеќи се прават исклучително лесно и едноставно, а состојките не се скапи.

Состојки

Тегла за свеќа во која може да пливаат лимон, лимета, босилек и есенцијално масло од лимонова трева

Подготовка

Исечете еден лимон и една лимета (ова ќе биде доволно за две свеќи).

Потоа додадете неколку парчиња лимон и лимета во теглата, додадете неколку гранчиња босилек. На крај, наполнете ја теглата со вода до врвот. Потоа додадете 10-15 капки масло од есенцијалното масло од лимонова трева. Промешајте.

Додадете пловечка свеќа. На крајот, запалете ја свеќата и уживајте во летото без штетници!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi