Направи револуција во светот на шминката: ОВа се 5 совети за правилна употреба на BEAUTY BLENDERS

19 август, 2021
326349_blender-shutterstock-1369044506_ff

Историски гледано, beaty blender-от се појави во 2003 година, кога Реа Ен Силва, која работела како шминкерка на снимање серии, рачно исече сунѓери во форма на јајца и ги користеше во својата работа. Со текот на времето, таа сфати дека нејзините сунѓери исчезнуваат од куферот, што беше сигнал дека направила добра работа, по што го патентираше овој производ.

Со текот на времето, беа создадени сунѓери од различни производители и разни форми и на тој начин ја најдоа својата цел кај љубителите на шминката. Од основната форма на јајце, подоцна беа создадени форми слични на печат, потоа во облик на круша, потоа со рамна страна и слично.

Но, да се позанимаваме со употребата на beaty blender-от и неговата правилна намена:

  • Пред да започнете со нанесување на производот, навлажнете го блендерот и добро исцедете го. Многу е важно водата да не се исцеди од блендерот и да не е сув ако сакате да постигнете совршена завршница.
  • Време е да аплицирате. Во таа прилика, никогаш не нанесувајте ги производите директно на сунѓер, туку притиснете ги на раката или палетата
  • Нанесете течни производи со тапкање
  • Со beaty blender, можете исто така да нанесете камена пудра со тапкање, како и да ги дефинирате контурите.
  • Исто така, кога го нанесувате фиксаторот, можете дополнително нежно да ја тапкате кожата
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi