Народен лек за лечење на простатата и зајакнување на потенцијата: Потребна ви е само една состојка!

5 мај, 2021
eggshell-4042471_1920-1-660x450

Магдоносот е двогодишно растение со темнозелени лисја што најчесто се користи како зачин и се одгледува веќе два милениуми. Дури и античките Грци правеа чај од магдонос за да исфрлат вишок вода од телото, за чистење на бубрезите и детоксикација.

Магдоносот долго време се сметаше за еликсир на виталност и е еден од подобрите природни лекови што обезбедува богатство на витамини и минерали. Чаша сецкан магдонос содржи: 984 микрограми витамин К, 1,78 g протеини, 0,47 g маснотии, 3,8 g јаглени хидрати, 0,51 g шеќер, 2 g влакна, 79,8 микрограми витамин Ц, 5.054 меѓународни единици (IU) со витамин А. Магдоносот е исто така исклучително богат со антиоксиданти како бета-каротен, лутеолин, апигенин, ликопен и алфа-каротин. Исто така, содржи железо и калциум.

Магдоносот лечи воспаление на простатата и ја подобрува сексуалната функција кај мажите. Треба да го исцедите сокот од лисјата од магдонос и да земете една лажица три пати на ден пред јадење.

Мелени семки од магдонос се исто така корисни. Земете 4 супени лажици мелено семе и истурете чаша врела вода, а потоа зовријте во емајлиран сад 15 минути и потоа изладете. Земajте една лажица 4 до 6 пати на ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi